Teknemde Kullanacağım Güneş Panellerinin Gücü ne Olmalı?

Teknenizde kullanmakta olduğunuz tüm elektrikli cihazların güçlerini, kullanım sıklıklarını Excell Hesap tablosuna girmek suretiyle ihtiyacınızı hesaplayın.

DSC02697

Solar Marine Rolbar'ı tanıyalım

Solar Marine Rolbar patentli tasarımı ile teknenizin ölçülerine göre ayarlanarak, kıç ıstralyanın arkasına monte edilir. Teknenin arkasında kaptan için bir gölge alanı yaratılır. Bu bölge teknede gölge almayan ve yelken donanımının sorun yaratmadığı bir yer olduğu için en ideal konumdur. Gün boyu güneşten gelen enerji elektrik enerjisine dönüştürülür ve akülerde depolanır. Rolbar 100 Kg statik yük taşıyabilir.

Güneş Panelleri Yerleşiyor

Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren, yüksek verimlilik oranlarına sahip olan Mono Kristal güneş panellerinin dizi halinde bağlanmış olduğu panel tutucu rolbar üzerine yerleştirilir. 48 mm çapındaki taşıyıcı ayakların içerisinden geçirilerek gizlenen güç kablosu, akülerin yakınına bağlanan şarj regülatörüne bağlanır. Gelişmiş marin tip yeni nesil şarj regülatörü, akülerin ihtiyacına göre panellerden gelen elektrik enerjisini regüle ederek aküleri dolu tutar.

20150207_115659
DSC_0088

Botunuzu Rolbara Asabilirsiniz

Rolbar 100 Kg statik yük taşıma kapasitesine sahiptir. Bot ile işiniz bittikten sonra onu Solar Marine Rolbar'a asabilirsiniz.

Rolbar üzerine kolayca monte edilebilen basit bir palanga, kaldıraçlı makara sistemi yardımı ile Outboard Motorunuzu botun üzerinden zahmetsizce alıp, Vardavela'daki yerine yerleştirebilirsiniz.

Detaylara Dikkat Edin

Deniz suyunda bulunan tuz, farklı metaller arasında zaman içerisinde korozyona neden olmaktadır. Bu nedenle Alüminyum panel çerçeveleri polyethilenden özel imal edilmiş pullar kullanılarak krom çerçeveye monte edilirler. Birbirine teması engellenen malzemeler deniz suyunun korozif etkisine maruz kalmadan uzun yıllar ilk günkü sağlamlık ve parlak görüntüsünü muhafaza edebilmektedir.

İsolatör Pullar

Artık Enerji Bağımlılığı Bitti

Güneşten alınan enerji ile aküleriniz sürekli dolu. Elektrikli cihazlar ve aydınlatma ile ilgili teknenizde uygulamakta olduğunuz sınırlamalar sona erdi. Marinalardaki pahalı elektriğe ihtiyacınız da kalmadı. Teknenize yapmış olduğunuz yatırım kendisini ilk günden geri ödemeye başladı..